Cildiniz Kışa Hazır mı?


Cildiniz Kışa Hazır mı?

Kışın kendine has bir cazibesi vardır. Fakat cildinizde oluşturabileceği hasarı hiç düşündünüz mü?  


Soğuk Hava Cildimizi Nasıl Etkiliyor?
Keskin soğuklar, nefes kesen rüzgarlar ve kasvetli yağmurlar sadece ruh halimizi değil cildimizi de olumsuz etkiler. Soğuyan havalarla birlikte derimiz, vücut ısısının kaybolmaması ve azalmaması için kan dolaşımını azaltır. Ter ve yağ bezlerimiz daha yavaş çalışır. Kan dolaşımının yavaşlaması sonucu cilt, ihtiyaç duyduğu antioksidan ve besini almakta zorlanır. Böylece kurumaya başlar ve savunmasız kalır. Lipid bariyer dediğimiz cildin koruyucu tabakası incelir, cildin esnekliği azalır, çizgiler derinleşir, çatlamalar ve pul pul dökülmeler görülür. Bu olumsuz etkiler sonucunda cildin erken yaşlanmaması için hiçbir sebep kalmaz.

Özellikle soğuyan hava karşısında savunmasız kalan, hassaslaşan ciltte, kaşıntı ve kızarmalar görülür. Cilt bu süreçte renk değiştirerek matlaşmaya başlar.
Mevcut cilt bakımı rutininizde yapacağınız küçük değişikliklerle etkili önlemler alabilir, cildinizi kışa hazırlayabilirsiniz.


Kış Mevsiminde Cildi Korumak için Alınacak 12 Önlem!

1. Sıcak su ile duş almayın.
Su sıcaklığını vücut ısısına yakın bir ısıda tutun. Sıcak su, cilt bariyerindeki yağları azaltarak cildin daha fazla kurumasına neden olur.
2. Duş sırasında ve sonrasında nemlendirici ürünler kullanın.
Kullandığınız ürünlerin krem formunda olması, vücut yağlarının kullanılması ve banyodan hemen sonra yoğun bir nemlendirici kremin tüm vücuda uygulanması cilde ihtiyacı olan nemi kazandıracaktır.


3. Düşük nem ve kirli havanın olduğu kapalı ortamlardan uzak durun.

Havaların soğuk olması nedeniyle iş yerleri, alışveriş merkezleri ve toplu taşıma araçları gibi kalabalık alanlar genellikle yeteri kadar havalandırılmaz. Klima, elektrikli soba, kaloriferler gibi ısıtıcılarla ısıtılan ve bu sebeple nem seviyesi düşen bu alanlar cilt için olumsuz ortam sağlarken, kirli hava ciltteki gözeneklerin tıkanmasına sebep olur.
4. Beslenmenize dikkat edin.
Özellikle bol su için ve bol kış meyve-sebzeleri tüketin. Kış aylarında cilt daha çok Omega3’e ihtiyaç duyduğu için balık tüketin.
5. Pamuk gibi yumuşak kumaşları tercih edin.
Giysiler, soğuk ve kuru havanın ciltten nem çekmesini engeller. Kaşıntı ve kuruluğa sebep olan, yünlü, sentetik kıyafetlerin direkt cildinize temasını engelleyin.
6. Açıkta kalan cildinizi (eller ve yüz) soğuk, rüzgâr ve kuru havadan şapka ve eldiven gibi giysilerle koruyun.

7. El ve ayak bakımını ihmal etmeyin.
Ellerinizi sık sık nemlendirin. Sabun gibi cildi kurutan temizleyiciler yerine, kremli ve yağlı temizleyiciler kullanın. Düzenli olarak ayaklarınızı 10-15 dk ılık suda beklettikten sonra ponza taşı veya peeling ile ölü hücrelerden arındırın. Hemen ardından iyi bir nemlendirici uygulayarak yumuşak bir çorap giyin.8. Dudaklarınızı bol bol nemlendirin.

Dudak kremlerinizi yanınızdan ayırmayın! Dudaklarınızı kuruduğunda yalamayın. Bu durum dudaklarınızın daha çabuk kurumasına neden olurken, tükürük içerisindeki enzimler dudakların çatlamasına sebep olmakta.
9. Yaşam alanlarınızda nem seviyesine dikkat edin.
Su sıcaklığını vücut ısısına yakın bir ısıda tutun. Sıcak su, cilt bariyerindeki yağları azaltarak cildin daha fazla kurumasına neden olur.
10. Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici sürün.
Cilt tipine uygun nemlendiriciler (gliserin, vazelin, bitkisel yağlar, hyaluronik asit içerenler) her gün uygulanmalı ve kuruluğa engel olunacak şekilde nemlendiriciler daha sık sürülmelidir.11. Haftada 1-2 kez, cildi tahriş etmeden ölü deriden arındırın.

Unutmayın ki; deri sürekli olarak kendini yenileyen bir dokudur. Bu sebeple cilt yüzeyinde ölü hücreler birikir. Cildi bu hücrelerden düzenli olarak arındırmadan yapılan hiçbir bakım etkili olmuyor. AHA (Alfa Hidroksi Asit) içeren soyucular bu aşamadaki en büyük yardımcınız olacaktır. AHA’ları detaylı olarak incelediğimiz yazımıza burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.
12. Cilt, her şeye rağmen soğuk havadan etkilenmeye devam ediyor, hatta kötüleşiyorsa mutlaka bir cilt hastalıkları uzmanına başvurun.


Pergusa’dan Kış Mevsimine Özel 3 Adımda Nem Terapisi!

Mevsimler değiştiğinde, cilt bakımı rutinlerimizi de değiştirmek gerekir. Cilt tipimiz mevsim geçişlerinde değişikliğe uğrayarak bu süreci oldukça zorlaştırır. Yağlı ciltler soğuk havalarda daha az yağlanırken normal ciltler kurur. Kuru ciltler için ise soğuk havalar, cildi ağrılı olacak kadar hassaslaştırarak tüm kışı kabusa çevirebilir. Cildin koruyucu bariyeri olan lipid tabakasının bu süreçte desteklenmesi gerekir. Cildin lipid bariyerini yazın sıcağında yeterli şekilde koruyan hafif losyonlar, kışın etkisiyle kuruyan cildi nemlendirmek için yeterli gelmeyebilir. Bu sebeple kış mevsiminde cilt bakımı için kullanılan ürünlerin besleyici değerleri daha yüksek olmalıdır.Uzmanlar olarak sağlıklı, ışıl ışıl parlayan cildin yapı taşı olan nemi, kış mevsiminde de sağlamak için haftada 1 veya 2 defa ‘Nem Terapisi’ yapmanızı öneriyoruz.  
Peki Nem Terapisi veya Nem Bakımı Nedir?
Nem bakımı; birçok çevresel faktör sonucu zamanla nemini kaybeden cildin dışarıdan desteklenmesidir. Vücudumuz için su neyse, nem de cildimiz için aynı değerde bir yaşam kaynağı. Profesyonel ürünlerle, cildin azalan su tutma kapasitesi arttırılarak cilt derinden nemlendirilir. Cildin taze, canlı, dolgun, esnek ve ışıltılı bir görünüme kavuşması sağlanır.
3 Adımda Nem Terapisi;1. Adım: Starter (AHA) Ampul ile Cildi Arındır!
Starter içerdiği yoğun AHA (Alfa Hidroksi Asit) ile cilt üzerinde biriken ölü hücreleri temizleyerek cildin yenilenmesini sağlar, derinlemesine arındırır. Profesyonel bir bakımın ilk adımı olan Starter ardından kullanılacak cilt bakım ürünlerinin cilt tarafından daha iyi emilimini sağlar.
Starter (AHA) Ampul Nasıl Kullanılır? 
 • Uygulama yapacağınız bölgeyi ılık su ile yıkayın ve kâğıt havlu ile kurulayın.
 • Ampulü kullanmadan önce çalkalayın.
 • Kutu içerisindeki kıracağı ampulün baş kısmına geçirin.
 • Renkli noktadan geriye doğru baskı uygulayarak dikkatlice kırın.
 • Kutu içerisindeki damlalığı takın.
 • Bir miktar Starter Ampulü ince bir tabaka halinde cildinize uygulayın.
 • Göz çevresin ve dudaklarınıza uygulamaktan kaçının.
 • Cildinizde 15-30 dk. arası (hassas ciltlerde 15 dk., normal ciltlerde 30 dk.) bekletin.
 • Cildinizi ıslak veya nemli havlu yardımı ile Starter'dan arındırın. Ardından kurulayın.2. Adım: Hyaluron Volume ile Cildini Derinlemesine Nemlendir!
Hyaluron Volume, içeriğinde bulunan, kendi ağırlığının 1000 katı kadar nemi bir mıknatıs gibi cildin alt katmanlarına bağlayan Hyaluronik Asit sayesinde cildin nem oranını arttırır.Cilde daha taze, canlı ve fark edilir şekilde dolgun bir görünüm kazandırır. Sağladığı kolajen artışı ile aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve mevcut çizgilerin derinliğini azaltır.Pentavitin ile güçlendirilmiş bu formül cildin bariyer fonksiyonunu güçlendirerek nem kaybını önler ve 72 saate kadar cildi derinlemesine nemlendirir.
Hyaluron Volume Ampul Nasıl Kullanılır? 
 • Starter uygulamasının hemen ardından vakit kaybetmeden 1 adet Hyaluron Volume Ampulü iyice çalkalayın.
 • Kutu içerisindeki kıracağı ampulün baş kısmına geçirin.
 • Renkli noktadan, geriye doğru baskı uygulayarak dikkatlice kırın.
 • Kutu içerisindeki damlalığı takın.
 • Bir miktar ampulü parmak uçları yardımı ile cildinize masaj yaparak iyice yedirin.
 • Göz çevresine ve dudaklarınıza uygulamaktan kaçının.
3. Adım: Ozonized Macademia ile Cildini Koru ve Onar!
Ozonlanmış Macadamia yağı uygulanan bölgedeki dokuların yenilenmesini sağlarken aynı zamanda cildi adeta bir streç film gibi sarar. Oldukça iyi bir cilt bariyeri oluşturur ve öncesinde kullanılan hyaluronik asit aktifinin cilt üzerindeki etkinliğini arttırır. Macadamia yağ molekülleri içerisinde hapsolmuş Ozon, uygulandığı bölgede kan dolaşımını arttırır, hücre yenilenmesini hızlandırır, kolajen üretimini destekler ve cilt üzerindeki yaşlanma belirtilerini azaltır.
Ozonized Macademia Ampul Nasıl Kullanılır? 
 • Hyaluron Volume uygulamasının hemen ardından 1 adet Ozonized Macademia Ampulü iyice çalkalayın.
 • Kutu içerisindeki kıracağı ampulün baş kısmına geçirin.
 • Renkli noktadan, geriye doğru baskı uygulayarak dikkatlice kırın.
 • Kutu içerisindeki damlalığı takın.
 • Bir miktar ampulü parmak uçları yardımı ile uygulama yapacağınız bölgeye masaj yaparak iyice yedirin.

Ozon mucizesinin Macademia yağıyla buluştuğu Ozonized Macademia Ampulün çok yönlü etkileri ile nem terapimizi bu şekilde sonlandırıyoruz.
Nem terapisi ile cildi kış mevsiminin olumsuz etkilerine karşı güçlendirmekle kalmayacak, ciltte anında bıraktığı ipeksi hissiyat, parlaklık ve esneklik ile evinizin konforunda kusursuz bir cilt bakımı yapmış olacaksınız.
Tüm cilt tiplerinde uygulanabilen nem terapisini aşırı yağlı ciltlerde 2. Adımda sonlandırabilirsiniz. Haftada 1-2 defa olmak üzere günün herhangi bir saati (bizim önerimiz gece uyumadan önce) uygulayabilirsiniz.

PERGUSA Medikal Kozmetik
Banu BAYDALİEV • Güzellik Uzmanı
 
©Copyright 2017 Pergusa Medikal Kozmetik San. ve Tic. Ltd. Şti. Her Hakkı Saklıdır. Bknz: Şartlar & Koşullar

İndirim HYALURON VOLUME / Ampul - 1x2ml.
HYALURON VOLUME / Ampul - 1x2ml.
Derin ve Uzun Süren Nemlendirme
18,88 TL 37,90 TL
İndirim HYALURON VOLUME / Ampul - 5x2ml.
HYALURON VOLUME / Ampul - 5x2ml.
Derin ve Uzun Süren Nemlendirme
89,50 TL 179,00 TL
İndirim OZONIZED MACADAMIA / Ampul - 1x2ml.
OZONIZED MACADAMIA / Ampul - 1x2ml.
Yenileme ve Onarma
16,95 TL 33,90 TL
İndirim OZONIZED MACADAMIA / Ampul - 5x2ml.
OZONIZED MACADAMIA / Ampul - 5x2ml.
Yenileme ve Onarma
79,50 TL 159,00 TL
İndirim STARTER (AHA) / Ampul - 1x2ml.
STARTER (AHA) / Ampul - 1x2ml.
Cilt Yenileme ve Soft Peeling
18,88 TL 37,90 TL
İndirim STARTER (AHA) / Ampul - 5x2ml.
STARTER (AHA) / Ampul - 5x2ml.
Cilt Yenileme ve Soft Peeling
89,50 TL 179,00 TL
Gösterilen: 1 ile 6 Arası, Toplam 6 Ürün (1 Sayfa)